Indian

Indian -moottoripyörien myynti selvässä kasvussa.

Moottoripyöräily on piristymässä ja myös Indian-moottoripyörät ovat alkaneet kiinnostamaan aikaisempaa ennemmän. Indian-mallisto on laajentunut vuosi vuodelta kattamaan usampaa markkina-aluetta. Scout-mallien kysyntä on kasvanut eniten uusien Bobber- ja Twenty-mallien myötä. Myös FTR-kauppa on kasvussa 2019-mallien poistomyynnin ansiosta. Isojen ”Heavy Weight” mallien (Chief Classic, Chieftain, Dark Horse, Roadmaster ja Challenger) myynnin uskomme kasvavan varsinkin erittäin laadukkaan Challenger-mallin osalta.

 

Indian Scout Bobber - Asennetta ja aggressiivisuutta oikeissa mittasuhteissa.

Bobber-tyyliin sopivat lokasuojat, karkeampikuvioiset renkaat sekä mustan värin käytöllä mm. äänenvaimentimissa, vanteissa sekä mittariston ja ajovalon kehyksessä. Ajoasentoa on muokattu siirtämällä jalkatappeja ja ohjaustankoa taaksepäin sekä madaltamalla takajousitusta. Yksipaikkainen satula on verhoiltu kaksivärisellä nahalla. Scout Bobber on perusmallia aggressiivisempi ja matalampi. Mustan värin käyttö korostaa minimalistisuutta - vähemmän on enemmän.

Indian-jälleenmyynti- ja -huoltoverkosto on myös nyt Suomessa varsin kattava ja laadukas. Pyrimme tietenkin kouluttautumaan koko ajan tuote-, myynti ja huolto-osaamistamme vastaamaan vaativimpia tavoitteita.

 

 

Tervetuloa kesän Indian-koeajotapahtumiin!

Suomen jälleenmyynti ja huolto:

Jyväskylä: Keljon Konehuolto 0400981914

Pori: Radical Motors 0445000750 / 0445000767

Raahe: Motocafe 0823748994

Seinäjoki: Moto-Seinäjoki 0207939847 / 0207939846

Tampere: Bike&Boat World 0207757360

Turku: Bike&Boat World 0207757340

Vantaa: Bike World 0207757300

 

 

Suomen huoltopisteet (edellä mainittujen lisäksi):

Rauma: Hakin Huolto 028251662

Lahti: Lahden MP-Service Oy 0104225252

Pattijoki: Pienkonehuolto TMI Pentti Asukas 0505976227

Riihimäki: SEFOTEC 0407156155

Sodankylä: Tmi Janne Simontaival 016614140

Leppäkoski: Twin Cycle Oy 0449763135

Mäkelä: Rautsialan Paja Tmi (RautsinPaja) 0504074141

 

Baltian maiden jälleeenmyynti:

Viro: Tallinna, Motodepoo ja Pärnu, Polaris Parts

Latvia: Riika, Motofavorits

Liettua: Kaunas, Motorider

FIND A DEALER NEAR YOU